Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Pauzák a jeho podoby

 

 

"P e r g a m a n o"

Každý tuto techniku nazýval pergamano. Nikdo o ní nic nevěděl a tak tento výraz "zlidověl". 

Dle sdělení "chytrých hlav" se tato technika nenazývá pergamano ale papírová krajka. Ano, já vím, že si pod tím představíte vystřihovánky z papíru. Ale bohužel já i vy jsme na to krátcí. Bohužel název papírová krajka je mi tak trochu proti srsti, a proto jsem se rozhodla prostě s touto technikou skončit.

Návod Vám tu přeci jen nechám. Je přeci spousta lidí, kteří by tuto techniku rádi uměli, ale bohužel nemají finance na to, zaplatit si kurzy.

Přeji Vám, aby Vám tato technika přinesla hodně úspěchů a ne žádná zklamání, právě jako mě. 

 

Postup při výrobě netradičního přání:

 

 

Co všechno budeme potřebovat?

 

-          Tvrdou podložku

-          Noviny

-          Filcový hadr

-          Čtvrtku

-          Pauzovací papír 150g – velikost A4

-          Bílé gelové pero ( nebo jinak barevné, dle vašeho vkusu)

-          Háčky na vytlačování

-          Předlohu

-          Buď klasický dírkovač nebo stačí jen špendlík do korkové nástěnky

 

 

 

Pauzovací papír si přehneme v půli. Musíme si uvědomit, že vytlačovat budeme z rubové strany přáníčka! Což je velice důležité! Na pevnou podložku dáme noviny. Vezmeme si čtvrtku, na ní si dáme šablonu, na ní pauzovací papír a zpevníme kancelářskými sponkami ze stran. Pokud je šablona veliká, upravíme si ji podle pauzovacího papíru a ostřihneme.  Slabším háčkem obkreslujeme kontury ze šablony.

 

 

 

 

Vezmeme si silnější háček a začneme vytlačovat plochy, které jsme si určili, že budou vytlačené. V tomto případě vytlačujeme ornamenty. Papír si vždy otočíme a zkontrolujeme, zda máme vytlačeno všude stejně. Čím větší tlak dáme na háček, tím víc vytlačíme a papír bude bělejší. Pozor ale, abychom papír neprotrhli!

 

 

 

Obrázek v současné chvíli již otočíme na lícovou stranu! Vezmeme si bílé gelové pero a okreslíme kontury na lícové straně. V tomto případě jsme obkreslili jen ornamenty.

 

 

Uprostřed ornamentů jsme měli obkreslený obrázek slabým háčkem. Obkreslíme ho tedy nyní zlatým gelovým perem. POZOR!!! Bílé gelové pero je suché skoro okamžitě, ale barevná gelová pera dlouho schnou! Opatrně, abychom si zlaté gelové pero nerozmazali.

 

 

Mezi ornamenty jsme nakreslili čáry dle šablony, které se nám protínají.  Právě tam, kde se čáry protínají, jsme vzali špendlík nebo dírkovač a vypichovali jsme dírky.

  

   

Přání máme hotové. Doprostřed přání ještě musíme dát barevnou čtvrtku, abychom měli kam napsat přání. Záleží na každém z nás, jakou barvu si vybereme. Pokud barvu papíru máme vybranou, čtvrtku přeložíme napůl a vložíme do přání. Čtvrtku můžeme zmenšit či jinak upravit.

 

 

Tak a já si osobně vybrala barvu hnědou. A naše první přání je na světě.   

TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek